Google Glass ile ilk hırsızlık

Merhaba,

Avrupada geçtiğimiz günlerde satışa sunulan google glass epey bir ilgi gördü. İlgilenenler arasında sporcular, internet gezginleri, iş adamları, öğrenciler ve hatta kötü amaçlı kişiler de var.

Geçtiğimiz günlerde google glass ile sinemaya gidip filmleri capture eden arkadaşlar görmüştük. Hatta bir çok sinemada bu gözlük yasaklandı, ayrıca google’a  da gözlük için capture halinde kırmızı ışık yakması yönünde bir çok talep iletilmişti. Biliyorsunuz aslında bu bir suçtur. Çekim yaptığınızı belirtmeniz göstermeniz gerekmektedir.

Peki kötü amaçlı kişiler bu durumdan nasıl faydalanıyor. Google glass yüksek kaliteli kamerası sayesinde 10 ile 40 metre arasında kaliteli görüntü alabilme, zoom yapabilme bunları kaydedebilme yetilerine sahip. Siz cep telefonunuzla herhangi bir platforma login olurken kullanıcı adı şifre yazıyor musunuz ? yazıyorsunuz hop tehlike 1. Bankamatiklerde, kredi kartları ya da kimlik bilgileri kullandığımız zamanlarda glass ın bize bakıyor olması ve açık olması yeterli.

Bu tarz kullanımlar olacağını zaten tahmin ediyorduk da bu kadar hızlı beklemiyordum.

Neyse siz siz olun, Gizlilik gerektiren işler yaparken daha temkinli davranın. Kimin gözlüğü kimin üzerinde belli olmaz.

İyi Günler Dilerim,

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın