SAP MM Modülü Nedir ?

SAP MM Modülü


Merhaba,

Kısa bir aradan sonra tekrar yazabiliyorum sonunda. SAP modül tanıtımlarına devam edeceğim. En çok kullanılan 3 4 modülü daha kısa kısa anlattıktan sonra genel kullanım şekillerini örneklerle açıklamayı planlıyorum. Bugünkü konumuz SAP MM Modülü yani SAP Material Management..

Peki nedir SAP MM Modülü ?

Adından da anlaşılacağı üzere malzeme yönetimi olarak adlandırabiliriz bu modülü. Modül içerisinde Malzeme Kartı, Stok Kartı, Satınalma Talebi, Teklif Talebi, Teklif Karşılaştırma, Satınalma Siparişi oluşturma, Ambar hareketleri, Değerleme sınıfları vs gibi malzeme ile alakalı bir çok işlemi yapabilmekteyiz.

Genel olarak SAP MM Modülünün sahipleri Satınalma Departmanları ile Ambar Birimleridir. Tabi yukarıda malzeme yönetimi dedim ancak malzeme, hizmet, demirbaş, gibi tüm alımların kayıtları ve onay süreçleri bu modüle ait transaction code lar üzerinden yapılmaktadır. Bunları bir kaç haftaya kalmaz tek tek detaylandırıyor olacağız.

Bundan sonraki yazımda PP, PM, CO, PS modüllerine giriş yapacağım. Ardından da kolları sıvayıp işlemlere başlıyor olacağız.

İyi Günler Dilerim,

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın